Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Patriotyczne śpiewanie w Łąkorzu

2016-11-07 11:01:41 (ost. akt: 2016-11-08 09:27:45)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości przypominają się pieśni patriotyczne i na III Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Łąkorzu można było posłuchać wielu z nich.

Na festiwalu odbywającym się w zeszłą sobotę w Łąkorzu wzięło udział 7 zespołów: „Byle Babki” z Łąkorza, „Karbowianie” z Karbowa, „Wrzosy” z Lubawy, „Wesołe Emerytki” z Brodnicy, „Serenada” z Karbowa, „Ani Babki” z Kurzętnika oraz „Sami Swoi” z Tylic.

Trzecia edycja festiwalu odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu. Przybyłych gości przywitała Prezes Koła Gospodyń w Łąkorzu i koordynatorka imprezy Małgorzata Szustak, a dalszą część uroczystości poprowadził Daniel Zdanowski. Wśród gości obecna byli Katarzyna Trzaskalska - Wicestarosta Nowomiejski, Barbara Tęgowska – Przewodnicząca Rady Gminy Biskupiec oraz Jan Ostrowski – Prezes Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu. Jury przewodniczyła Sylwia Pisarska – nauczyciel muzyki, a w skład jury weszli także: ks. Jacek Borkowski, Alina Pietryka, Stanisław Jędrzejewski oraz Halina Bartkowska.

Po obradach, Jury jednogłośnie przyznało Grand Prix zespołowi „Serenada” z Karbowa. Zespół, w którego skład wchodzi 7 mężczyzn, podbił serca nie tylko damskiej części publiczności. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi „Ani Babki” z Kurzętnika, drugie zespołowi „Byle Babki” z Łąkorza, a trzecie miejsce wywalczył zespół „Karbowianie” z Karbowa. Pozostałe zespoły otrzymały statuetki za udział.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łąkorzu przygotowały dla zespołów i gości pyszny obiad, kawę i ciasto. Podczas Festiwalu nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek na patriotyczną nutę. Festiwal odbył się pod patronatem Starosty Nowomiejskiego i Wójta Gminy Biskupiec.


UG Biskupiec

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages