Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

W Biskupcu Pomorskim Święto Niepodległości w towarzystwie motocyklistów

2016-11-12 12:57:55 (ost. akt: 2016-11-12 13:01:07)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Biskupcu Pomorskim Narodowe Święto Niepodległości obchodzono barwnie i uroczyście. Kulminacją obchodów było złożenie wiązanek pod obeliskiem w centrum miejscowości.

Po mszy w intencji Ojczyzny, długim korowodem wszyscy udali się na skwer pod obelisk. Tam delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Następnie głos zabrał Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy.

Cieszy mnie fakt, że z roku na rok jest nas coraz więcej na obchodach tego święta. To w nas pozostanie ta pamięć i my będziemy przekazywać naszym potomkom, to co kiedyś się wydarzyło i nigdy więcej nie powinno się wydarzyć. Już nigdy, nawet na sekundę nie powinniśmy stracić niepodległości — mówił gospodarz gminy.

Uroczystości w Biskupcu ubogaciła grupa umundurowanych motocyklistów z Nowego Miasta Lubawskiego oraz innych miejscowości, która wzbudzała duże zainteresowanie uczestników niepodległościowej imprezy. Ponadto oprawę uroczystości zapewniła Jednostka Strzelecka klasy mundurowej szkoły w Bielicach.

W apelu uczestniczyli harcerze z Biskupca, strażacy ochotnicy i delegacje szkół ze sztandarami. Sporą grupę stanowili uczestnicy akcji „Rzuć palenie razem z nami”. Pod obeliskiem wystąpiły dzieci ze szkoły w Ostrowitem.

Na koniec, po paradzie motocyklistów zaproszono wszystkich do Gminnego Ośrodka Kultury na gorącą grochówkę, kawę i ciasto. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages