Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Akademia z okazji Święta Niepodległości w szkole w Ostrowitem

2016-11-16 11:00:13 (ost. akt: 2016-11-16 10:31:28)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień 11 listopada to szczególny dzień, obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości.

Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli – w 1918 roku stało się niepodległe, wolne od zaborców. Dzięki inscenizacji i prezentacji multimedialnej przygotowanej 10 listopada przez klasę IV, V i VI młodsi koledzy i koleżanki mogli dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wiersze i pieśni patriotyczne stworzyły wyjątkowy klimat prezentując finał i uwieńczenie długiej drogi Polaków ku niepodległości.

Oprawą uroczystości była symboliczna dekoracja sali gimnastycznej oraz biało-czerwone kotyliony przypięte do piersi uczestników uroczystej akademii, przypominające, że naród to jedność, którą łączy wspólna historia. Na zakończenie Dyrektor Szkoły pani Barbara Kołpacka podziękowała występującym uczniom oraz nauczycielom, którzy stworzyli to piękne, pełne emocji przedstawienie. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni członkowie rodzin naszych uczniów.

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli również udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie – w Biskupcu. Zaprezentowali krótki program artystyczny nawiązujący tematyką do piękna naszego kraju oraz postaw
patriotycznych.

SP OstrowiteCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages