Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Radio ZET spełniło marzenie nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu

2016-11-22 14:31:36 (ost. akt: 2016-11-22 14:37:36)

Autor zdjęcia: Przemysław Zbonikowski

Marzeniem pana Piotra Szylakowskiego — nauczyciela języka angielskiego w SP w Biskupcu było posiadanie tablicy multimedialnej w gabinecie tego języka. Swoje marzenie zgłosił do Radia ZET, a konkretnie do programu „Spełniamy marzenia” i radio postanowiło to marzenie spełnić.

W piątek — 18 listopada do Szkoły Podstawowej w Biskupcu przyjechali przedstawiciele Radia ZET: pani Agnieszka Kołodziejska, pan Tomasz Florkiewicz i pan Adam Wołosz przywożąc tablicę, a do tego nowoczesny laptop, rzutnik oraz inne drobne prezenty.

W ramach podziękowania za tak cenny dar radiowcy otrzymali bukiet kwiatów od p. Piotra, podziękowanie i „pluszaka” od uczniów, zaś pan Piotr za swoje spełnione marzenie odebrał podziękowanie oraz maskotkę z rąk pani dyrektor Teresy Buzanowskiej. Radiowcy spotkali się też z uczniami odpowiadając na ich pytania. A pytania były różne, np. skąd się wziął pomysł na program dotyczący spełniania marzeń, jak im się pracuje w radiu, czy ta praca jest ich pasją, jak minęła im droga do Biskupca, jak nagrywa się audycje w radiu, gdzie byli najdalej, by wręczyć prezent, jaki był najbardziej wzruszający prezent itp., aż po pytania dotyczące ich przyjaźni czy rodziny. Radiowcy z humorem oraz cierpliwością odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci. W dalszej części przeprowadzili rozmowę z panem Piotrem oraz dyrekcją szkoły. Pan Szylakowski musiał odpowiedzieć, czy udało im się spełnić jego marzenie, zaś panie dyrektorki wyraziły swoje zdanie o spełnianiu marzeń przez Radio ZET. Oczywiście wszystkie opinie były pozytywne, a dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie zadowoleni z tak hojnego upominku. Pan Tomek Florkiewicz wypróbował nawet nasze szkolne pianino i z jego akompaniamentem wszyscy zaśpiewali obdarowanemu „100 lat”, zaś dla gości uczennice wykonały piosenkę „Szkoła, nasza kochana szkoła”.

Na zakończenie radiowcy skierowali kilka słów do uczniów, by marzyli, wierzyli w swoje marzenia i próbowali je spełniać, gdyż marzenia dostarczają ludziom dużo radości. Potem rozdali uczniom autografy, do których ustawiła się długa kolejka. Złożyli też swój wpis do kroniki szkolnej oraz stanęli do wspólnego zdjęcia z dyrekcją, nauczycielami oraz przedstawicielami Rady Rodziców.

Zofia Jośko


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkanka #2118455 | 37.7.*.* 22 lis 2016 22:08

  Gratuluję pomysłu, pomyślał Pan o innych, to miłe:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzic #2118451 | 37.7.*.* 22 lis 2016 22:02

  Dziękujemy panie Piotrze- piękny gest!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zibi #2118257 | 83.9.*.* 22 lis 2016 18:40

  Gratulacje dla Pana Piotra i dla szkoły, że ma tak oddanego i zaangażowanego nauczyciela, który "zamarzył" nie dla siebie tylko dla szkoły i dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages