Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Diamentowy jubileusz szkoły w Ostrowitem

2016-12-10 15:03:44 (ost. akt: 2016-12-10 15:17:54)
Migawka z uroczystości w Ostrowitem

Migawka z uroczystości w Ostrowitem

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem istniała już w latach międzywojennych minionego wieku, ale w obecnym budynku funkcjonuje od 60 lat. Właśnie tę rocznicę społeczność szkoły i zaproszeni goście świętowali w miniony piątek.

Po okazjonalnej mszy świętej, która została odprawiona w miejscowym kościele parafialnym, uczestnicy uroczystości spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej.

Do zgromadzonych na początek zwróciła się Barbara Kołpacka, dyrektorka szkoły, która przypomniała pokrótce historię, dawną i tę nowszą, edukacji w Ostrowitem z zaznaczeniem ludzi pracujących w szkole.

Następnie głos zabierali goście rocznicowego spotkania, którzy składali życzenia i gratulacje oraz praktyczne upominki. Wśród nich był wójt gminy Biskupiec Pomorski — Arkadiusz Dobek, który podarował szkole nowoczesny rzutnik z ekranem.
Imprezę ubogacili swoimi występami uczniowie ostrowickiej szkoły, a co otrzymali burzę oklasków.

Według tegorocznych statystyk, do podstawówki w Ostrowitem uczęszcza 64 uczniów, których uczy 10 nauczycieli. Szkoła może pochwalić się funkcjonalnym boiskiem sportowym oraz przyjaznym placem zabaw. Obiekty te oddane zostały w 2014 roku. W szkole funkcjonuje wiele kół zainteresowań, a także harcerstwo. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages