Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policyjny dozór za groźby

2016-12-14 17:00:26 (ost. akt: 2016-12-14 15:40:04)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swoim bliskim. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Biskupiec w ramach policyjnego dozoru będzie musiał 4 razy w tygodniu meldować się w komendzie. Otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz został m.in. zobowiązany do opuszczenia wspólnego mieszkania.

Kilka dni temu nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał stosowac przemoc wobec swoich bliskich i grozić im pozbawieniem życia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 27-latek znajdując się pod działaniem alkoholu zachowywał się agresywnie wobec bliskich i im groził. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.
 
Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Biskupiec w ramach policyjnego dozoru będze musiał 4 razy w tygodniu będze musiał meldować się w komendzie. Prokurator zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie ze swoją rodziną. Mężczyzna został zobowiązany także do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu oraz otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich. Jeśli go złamie, trafi do aresztu.
 
Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, jednak 27-latkowi grozi wyższa kara z uwagi na to, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. 
KPP Nowe Miasto

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages