Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szampański toast w Biskupcu Pomorskim

2017-01-23 22:37:18 (ost. akt: 2017-01-23 22:45:32)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wójt gminy Biskupiec Pomorski — Arkadiusz Dobek zaprosił grono osób związanych z przedsiębiorczością, edukacją, samorządami, organizacjami pozarządowymi i innych, na uroczyste spotkanie podsumowujące miniony właśnie rok. Gospodarz gminy odniósł się do zrealizowanych przedsięwzięć i mówił o planach na nowy rok .

Samorząd biskupieckiej gminy w minionym roku realizował głównie inwestycje drogowe. Na liście przedstawionej przez gospodarza gminy, na pierwszym miejscu jest długo oczekiwana droga Biskupiec-Kisielice, licząca prawie 6 kilometrów, zrealizowana razem z powiatem. Drugim ważnym przedsięwzięciem jest modernizacja drogi powiatowej z Bielic do Łąkorza i niespełna kilometrowy odcinek szosy w Szwarcenowie. Łącznie na same drogi wydano około 7 milionów złotych.
Ponadto wójt wspomniał o wyremontowanym moście drogowym w Słupnicy.

W tym roku planowana jest budowa chodnika w Podlasku oraz wykonanie ważnej dla bezpieczeństwa ścieżki pieszo-rowerowej z Biskupca do Bielic. Istotnym lokalnym przedsięwzięciem była budowa siłowni przy zespole szkół w Bielicach. — Wszystko kosztowało 490 tysięcy, a teraz obiekt służy uczniom i mieszkańcom. Kwota 150 tysięcy złotych doposażano również jednostki OSP.

Wśród dosprzętowionych znalazła się jednostka OSP z Łąkorza, którą wzbogacono o narzędzia hydrauliczne do ratownictwa drogowego. Kontynuując temat OSP wspomniał o termomodernizacji zabudowania remizy w Krotoszynach.
Dość szeroko gospodarz gminy odniósł się do działalności kulturalnej i imprezach, które miały miejsce na terenie gminy. Wyliczając najważniejsze wydarzenia podkreślił sztandarowe przedsięwzięcia — Święto Gęsi, czy Dożynki Gminne z niezapomnianym występem zespołu IRA.

Akcentem artystycznym toastu noworocznego był występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu z przedstawieniem jasełkowym. Małych artystów przygotowali Jolanta Sokołowska, Dorota Narewska oraz Marek Grzonkowski. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Franek #2166644 | 217.99.*.* 23 sty 2017 23:44

    Coś mało tych lokalnych przedsiębiorców na spotkaniu. Nie przyszli, czy może tak mało ich z Gminą współpracuje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages