Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pierwsza w historii studniówka szkoły w Bielicach

2017-01-27 09:53:02 (ost. akt: 2017-01-30 13:07:28)

Autor zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół w Bielicach

Pionierski rocznik liceum ogólnokształcącego, tzw. mundurówki z Bielic będzie w maju pisał maturę. Na sto dni przed nie mogło zabraknąć balu maturalnego.

Dnia 21 stycznia 2017r. pierwszy rocznik Liceum Ogólnokształcącego w Bielicach, nazywanego w najbliższym otoczeniu - Liceum Służb Mundurowych, zorganizował wraz z Rodzicami Studniówkę na sali w miejscowości Wonna. Tradycyjny bal na 100 dni przed maturą zaszczycili swoją obecnością goście - Arkadiusz Dobek Wójt Gminy Biskupiec wraz z małżonką, przewodnicząca Rady Rodziców - Iwona Banc - Cichór, sponsorzy balu m.in. znany przedsiębiorca i radny powiatowy Zbigniew Ziejewski oraz grono pedagogiczne szkoły.

Nad całością czuwał wyjątkowy wychowawca klasy, dowódca jednostki strzeleckiej "Strzelec" Robert Wasiak. Poloneza tej historycznej dla gminy Studniówki przygotowała Anna Żak - nauczyciel wychowania fizycznego w LO, wybierając na pierwszą parę dyrektor szkoły Marzenę Gapską i wychowawcę Roberta Wasiaka.

Bal rozpoczął się od przemówień, w których dyrektorka szkoły szczególną uwagę zwróciła na wyjątkowość tego balu, w związku z tym, że jest to pierwsza studniówka w gminie Biskupiec, w szkole średniej prowadzonej przez Gminę. Wcześniej studniówki organizowali uczniowie szkoły rolniczej w Czachówkach. Wójt Gminy również podkreślił rangę tej studniówki, której uczestnicy na zawsze już przejdą do historii jako pierwsi absolwenci gminnego Liceum. Wychowawca klasy, nie kryjąc emocji i wzruszenia, podzielił się refleksjami o swojej pracy z "mundurową" młodzieżą, zaś przewodnicząca Klasy Anna Polanowska dziękowała wszystkim, którzy z nimi pracują na co dzień i tym, którzy przyczynili się do wyjątkowej oprawy Studniówki. Nie zabrakło sesji zdjęciowej, tradycyjnej "czerwonej podwiązki" przynoszącej rzekomo szczęście na maturze i bardzo udanej zabawy.Marzena Gapska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andżej #2173119 | 5.172.*.* 2 lut 2017 11:07

  Ja nie pomogę... JA tu dopiero przyszedłem...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Franek #2172765 | 83.6.*.* 1 lut 2017 19:34

  W artykule od samego początku było napisane, że w szkole prowadzonej przez Gminę. Szkoła w Czachówkach była prowadzona przez starostwo. I do radnych nie gminnych, a powiatowych trzeba mieć pretensje oraz starosty z Biskupca, który rozpoczął działania zmierzające do likwidacji tej szkoły. Gmina Biskupiec wcale nie musiała otwierać takiej szkoły i większość młodzieży jeździłaby do Iławy i Jabłonowa (ile jeździ do Kurzętnika to widać; jednostki). Jednak dzięki ogromnej pracy wykonanej przez Dyrekcję i Nauczycieli w Gimnazjum w Bielicach oraz pracownikom Urzędu Gminy młodzież z gminy Biskupiec może jeździć do szkoły zawodowej i LO na miejscu. Niestety nie każdego stać na dojazdy czy internat w innych miastach. LO rozwinęło się na tyle, że nawet młodzież z Nowego Miasta Lub. dojeżdża do Bielic. I piszę to tylko jako bierny obserwator i mieszkaniec gminy. Cieszę się bardzo, że ta szkoła się tak rozwija, tylko szkoda, że gimnazjum będzie likwidowane, bo uczyli tam najlepsi nauczyciele w naszej gminie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Uczeń #2170957 | 94.254.*.* 30 sty 2017 12:43

  Zgadzam sie z poprzednim kometarzem szkoła w Czachówkach istaniała 40 lat i nie jedna studniówka była w tej gminie,a dzieki radnym juz jej nie ma !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Emka #2170789 | 159.205.*.* 30 sty 2017 08:33

  Co za bzdurny tytuł! A w Czachówkach to może nie było studniówek?!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages