Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który targnął się na życie

2017-02-15 14:32:04 (ost. akt: 2017-02-15 14:35:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do oficera dyżurnego nowomiejskiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Informacja ta uruchomiła szereg policyjnych działań, dzięki którym funkcjonariusze w ostatniej odnaleźli już nieprzytomnego zgłaszającego. Policjanci odcięli zawiązany na szyi desperata sznurek i reanimowali nieprzytomnego mężczyznę. Po kilku minutach odzyskał on oddech, a następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Dzisiejszej nocy (14/15.02.207) około godz. 23:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji odebrał telefon od mężczyzny, który powiedział, że „idzie się powiesić” i zaraz po tym przerwał połączenie. Po otrzymaniu tej krótkiej, ale dramatycznej informacji, oficer dyżurny ustalił numer telefonu zgłaszającego oraz osobę, na którą telefon ten był zarejestrowany. Okazało się, ze właścicielką tego numeru jest kobieta, natomiast dyżurny był przekonany, że rozmawiał z mężczyzną. Dlatego choć pod uzyskany w ten sposób adres został wysłany policyjny patrol, policjanci w komendzie wciąż próbowali ustalić, kto zadzwonił do nich z tak dramatyczną informacją.

Nie było chwili do stracenia, więc oficer dyżurny w obecności policjantów z drugiego patrolu wnikliwie odsłuchał zarejestrowaną rozmowę. Jeden z policjantów rozpoznał nagrany głos i skojarzył kim jest zgłaszający. W rejon zamieszkania mężczyzny natychmiast pojechali policjanci wraz z psem patrolowo-tropiącym.

W tym czasie policjanci z pierwszego patrolu w rozmowie z właścicielką telefonu potwierdzili, że jego dysponentem jest mężczyzna rozpoznany po głosie. Ustalili też, gdzie najprawdopodobniej może obecnie przebywać. Informacja od razu trafiła do ich kolegów z drugiego patrolu, którzy przy użyciu psa tropiącego rozpoczęli sprawdzanie posesji, na której mógł znajdować się mężczyzna.

Bohun – bo tak wabi się owczarek niemiecki biorący udział w tej interwencji - doprowadził policjantów do altany, w której mundurowi znaleźli wiszącego już na sznurze mężczyznę.

Funkcjonariusze odcięli nożem sznurek i sprawdzili czynności życiowe desperata. Po chwili potwierdziły się ich najgorsze przypuszczenia - mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwanego tętna. Policjanci bez zastanowienia podjęli jego reanimację, która po kilku minutach przyniosła skutek - oddech i tętno mężczyzny wróciły, a po chwili odzyskał on także przytomność. Krótko po tym mieszkaniec gminy Biskupiec trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

Dobra współpraca, doświadczenie zawodowe i duże zaangażowanie wszystkich policjantów biorących udział w tej interwencji doprowadziły do szybkiego odnalezienia osoby potrzebującej pomocy. Zdecydowane i profesjonalne zachowanie funkcjonariuszy, którzy bezpośrednio dotarli do mężczyzny, sprawiło, że jego życie zostało uratowane w ostatniej chwili.

KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ruda #2189915 | 77.87.*.* 25 lut 2017 16:28

  Gdyby nie chcial zeby go znaleźli to by nie dzwonil

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #2185755 | 31.0.*.* 19 lut 2017 11:18

  Stek kłamstw :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages