Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Pasowanie na czytelnika w szkole w Ostrowitem

2017-03-06 16:04:20 (ost. akt: 2017-03-06 16:09:05)
Moment pasowania na czytelnika

Moment pasowania na czytelnika

Autor zdjęcia: SP Ostrowite

1 marca w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej.

Całą uroczystość poprzedziło wystąpienie Pani Dyrektor Barbary Kołpackiej, która przywitała przybyłych gości – Pana Wójta Gminy Biskupiec Arkadiusza Dobek, rodziców pierwszoklasistów oraz całą Społeczność Szkolną.

Jak co roku to szczególne wydarzenie przygotowała i poprowadziła Pani Marlena Dumkiewicz – opiekun szkolnej biblioteki. Uroczystość została wzbogacona występem uczniów klasy III, przebranych za bohaterów znanej wszystkim bajki „Smerfy”. W przepięknej scenerii „Trzeciaki” dali popis dziecięcego kunsztu aktorskiego. Było dużo zabawnych dialogów i sytuacji, które publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Po przedstawieniu odbył się krótki quiz dla pierwszaków w formie pytań oraz zagadek multimedialnych dotyczących znajomości treści bajek, który nie sprawił im żadnych trudności.
Po quizie nastąpiła niezwykła chwila przyrzeczenia i pasowania na czytelnika. Pani Dyrektor pasowała uczniów na czytelników szkolnej biblioteki. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Po części oficjalnej oraz sesji zdjęciowej upamiętniającej ten szczególny dzień pierwszaki udali się do szkolnej biblioteki po „pierwszą książkę”.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników z klasy pierwszej do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

SP Ostrowite


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages