Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Echa Dnia Ziemi w szkole w Biskupcu

2017-05-10 18:17:16 (ost. akt: 2017-05-10 18:20:43)
Podczas apelu z okazji Dnia Ziemi

Podczas apelu z okazji Dnia Ziemi

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

Dnia 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, a więc z tej okazji w SP w Biskupcu odbył się apel przygotowany przez panie: Joannę Chylińską, Martę Dembek oraz pana Marka Grzonkowskiego- oprawa muzyczna.

Przygotowane scenki wyrażały protest przeciwko niszczeniu przyrody, do którego przyczyniła się cywilizacja. Zachęcały one równocześnie do tego, by przyłączyć się do przyjaciół Ziemi m. in. do ekologów i wspólnie z nimi walczyć o nasz wspólny dom – o czystość powietrza, wody, przyrody oraz najbliższego otoczenia, do czego namawiała przybyła na scenę PANI PRZYRODA. Zachęcała ona wszystkich m. in. do segregowania śmieci, nie używania w życiu codziennym dezodorantów zawierających freon, nie używania używek niszczących organizm, przestrzegała przed wypalaniem traw i pastwisk, zachęcając jednocześnie do kupowania artykułów spożywczych w opakowaniach wielokrotnego użytku oraz do propagowania edukacji ekologicznej zachęcającej wszystkich do dbania o środowisko, szczególnie to najbliższe.
Scenki przeplatane były piosenkami : „Nasza planeta”, „Ziemia- wyspa zielona” oraz „Świat bez wody” w wykonaniu członków chóru szkolnego.

Zofia Jośko SP Biskupiec
Podczas apelu z okazji Dnia Ziemi

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages