Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Tak czy nie dla władzy: trzy pytania do Arkadiusza Dobka, wójta gminy Biskupiec

2017-06-02 15:07:29 (ost. akt: 2017-06-02 15:15:41)
Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek po środku.

Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek po środku.

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami.

Do końca tego roku można brać udział w plebiscycie “Tak czy nie dla władzy 2017”. Zapraszamy do oceniania lokalnych samorządowców: burmistrza, wójtów, starostów, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wystarczy wysłać SMS o treści TAK lub NIE z przypisanym numerem polityka na numer 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł brutto. Pełna lista samorządowców na stronie nowe miasto.wm.pl. Co jakiś czas zespół “Gazety Nowomiejskiej” rozmawia z jednym z lokalnych samorządowców. Tym razem zadaliśmy trzy pytania Arkadiuszowi Dobkowi, wójtowi największej gminy wiejskiej w powiecie nowomiejskim.


Najważniejsza inwestycja w tym roku, którą realizuje gmina Biskupiec?
— Mamy kilka projektów o podobnej wartości, ale najważniejsza jest budowa budynków komunalnych w Biskupcu. W tym roku powstanie pierwszy z nich. Łącznie oddamy do użytku 16 mieszkań.

Z jakimi problemami przychodzą mieszkańcy gminy?
— Tematów jest tak wiele jak mieszkańców. Na pierwszy plan wychodzą jednak kwestie drogownictwa, które pojawiają się zwłaszcza w okresie pozimowym. Staramy się na bieżąco wszystko utwardzać, ale sygnały od mieszkańców zawsze są pomocne.

Długofalowy cel, jaki stawia przed sobą gmina Biskupiec?

— Kluczowy dla nas jest niedawno rozpoczęty program modernizacji drogi wojewódzkiej nr 538, która łączy nas z Grudziądzem i dalej autostradą A1. Partycypujemy w kosztach, dzięki którym powstaną ciągi pieszo-rowerowe, zwłaszcza na bardzo ruchliwym i niebezpiecznym odcinku od Fitowa do skrzyżowania w Bielicach. Dzięki modernizacjom i oddaniu do użytku w grudniu zeszłego roku nowego mostu w Słupnicy otwieramy się na świat i chcemy to wykorzystać do ściągnięcia przedsiębiorstw do gminy Biskupiec.


Dziękuję za rozmowę.

mzal

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages