Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Śpiewem powitali lato w Łąkorzu

2017-06-18 01:12:33 (ost. akt: 2017-06-18 01:21:04)
Zespół Byle-Babki, które są przedstawicielkami łąkorskiego KGW, gospodarz przeglądu

Zespół Byle-Babki, które są przedstawicielkami łąkorskiego KGW, gospodarz przeglądu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

„Powitanie Lata” w tym roku odbyło się w Łąkorzu, a to za sprawą IX Przeglądu Zespołów im. Anny Grzywacz. W prezbiterium kościoła w Łąkorzu zaśpiewało 14 zespołów.

Z roku na rok przybywa wykonawców małego festiwalu, któremu patronuje Anna Grzywacz, lokalna działaczka społeczna i animatorka ruchu śpiewaczego, szczególnie zaangażowana w działalność zespołu Byle-Babki.

Swój udział w tegorocznym przeglądzie zadeklarowało 14 zespołów — począwszy od kilkunastoosobowych, na duetach skończywszy. Wykonawcy prezentowali po 3 utwory o zróżnicowanej tematyce.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, po czym rozpoczął się przegląd. Z powiatu nowomiejskiego wystąpiły Byle-Babki z Łąkorza, Sami Swoi z Tylic i Anibabki, które przyjechały z Kurzętnika. Inne zaprzyjaźnione zespoły, które zjechały na festiwal to: Józefinki ze Świecia nad Osą, Złoty Wiek z Gruty, Karbowianie i Serenada z Karbowa, Wrzosy z Lubawy, Wesołe Emerytki z Brodnicy, Chór Arioso ze Świedziebni, Rakowianki z Rakowic, Wesołe Kumoszki ze Zbiczna, Wrzosy z Rypina i Duet Eden z Grębocina.

Po zakończeniu przeglądu, dalsza część imprezy odbywała się w Wiejskim Domu Kultury, gdzie Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski, Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy w towarzystwie Małgorzaty Szustak, przedstawicielki organizatorów imprezy, wręczyli upominki i podziękowania dla poszczególnych zespołów.
Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie KGW z Łąkorza oraz Urząd Gminy Biskupiec Pomorski, Starostwo Nowomiejskie i miejscowa biblioteka. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages