Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Piknik z gęsiną w roli głównej w Biskupcu Pomorskim

2017-07-17 21:20:40 (ost. akt: 2017-07-17 21:33:53)
Przedstawicielki KGW z Rywałdzika odbierają nagrodę za konkurs kulinarny

Przedstawicielki KGW z Rywałdzika odbierają nagrodę za konkurs kulinarny

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Biskupiec Pomorski po raz czternasty gościł Święto Gęsi. Przez cały czas trwania festynu odbywały się występy artystyczne, konkursy i degustacje. Gwoździem programu był niewątpliwie koncert znanego zespołu VIDEO.

Tradycyjnie organizatorem przedsięwzięcia było Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi oraz samorząd Gminy Biskupiec.
Imprezę otworzyła Krystyna Ziejewska, prezes stowarzyszenia i autorka pomysłu organizowania gęsiego pikniku, w towarzystwie Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa i Arkadiusza Dobka, wójta biskupieckiej gminy.
Jednym z punktów programu święta był konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny. Oprócz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Biskupiec, do konkursu przystąpiły panie z Gromot koło Iławy. W tym roku nie było komisji złożonej z publiczności, a oceniali oficjalni goście. Po degustacji komisja zadecydowała, że pierwsze miejsce należy się paniom z KGW w Rywałdziku. Druga była Wielka Tymawa, a trzecia lokata przypadła paniom z KGW w Gromotach. Pozostałe koła — Podlasek, Wonnę, Osetno i Lipinki wyróżniono.

Impreza była okazją do wręczenia statuetek dla zwycięskich KGW w konkursie wojewódzkim „Gazety Olsztyńskiej” na najpopularniejsze koło. Przypomnijmy, że koła z biskupieckiej gminy były najlepsze w regionie i pierwszą lokatę zdobyło KGW w Wonnie, drugą KGW w Łąkorzu, a trzecią KGW z Osetna. Czwarty był Podlasek, a piąte KGW Arkadia z Krotoszyn.
Podczas święta odbył się również konkurs umiejętności przygotowania smażonej wątróbki pod patronatem samorządu województwa. Jury tym razem zachwyciło się daniem przygotowanym przez Grażynę Gruźlewską z Szczepankowa koło Lubawy.

Na scenie przez cały czas coś się działo. Wystąpił Teatr Muzyczny Hals z Gdyni, dużym aplauzem przyjęta miejscową kapelę CI-HO i nowomiejski zespół Get Light. Jednak hitem tegorocznego święta był występ znanego zespołu VIDEO, który obejrzało i wysłuchało kilka tysięcy gości.
Imprezę, która sfinansowana została z pomocą Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, zakończyła zabawa pod chmurką.
Stanisław R. Ulatowski


Prezes iławskiego stowarzyszenia Krystyna Ziejewska, marszałek Gustaw Marek Brzezin i wójt Arkadiusz Dobek oficjalnie otwierają Święto Gęsi '2017
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages