Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Ślubowanie pierwszaków w szkole w Biskupcu

2017-10-25 18:18:53 (ost. akt: 2017-10-25 18:24:57)
Podczas uroczystości ślubowania w szkole w Biskupcu

Podczas uroczystości ślubowania w szkole w Biskupcu

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu Pomorskim odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” klas pierwszych.

W uroczystości wzięli udział oczywiście pierwszacy wraz z wychowawczyniami i rodzicami, dyrekcja szkoły, uczniowie klas o-III z wychowawczyniami oraz starsi uczniowie- pomocni w prowadzeniu uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz powitaniu przybyłych gości przez panią dyrektor Teresę Buzanowską głos zabrali nasi bohaterowie. Przedstawili oni program artystyczny pozwalający im „wkupić się w łaski” wszystkich uczestników, celem otrzymania od nich pozytywnej oceny pozwalającej im dostąpić zaszczytu pasowania na ucznia naszej szkoły. Znalazły się tu wiersze i piosenki o szkole, ojczyźnie, przyjaźni oraz bezpieczeństwie- w szkole i na jezdni. Za swój występ pierwszacy otrzymali gromkie brawa. Potem nastąpił już uroczysty moment złożenia przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz uroczysty moment „Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu przez panią dyrektor. Następnie ks. K. Stasal poświęcił im plecaki oraz wręczył drobne upominki. Dyrektor szkoły oraz wychowawczynie wręczyły im dyplomy oraz ich pierwszy dokument- legitymację, zaś młodsi koledzy z zerówki zakładki do książek. Uroczystość zakończyła się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez rodziców.

Zofia Jośko SP Biskupiec
Podczas uroczystości ślubowania w szkole w Biskupcu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages