Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Józefinki wyśpiewały Grand Prix, natomiast Anibabki pierwsze miejsce

2017-11-05 14:03:36 (ost. akt: 2017-11-05 14:10:29)
Zespół Józefinki ze Świecia nad Osą zdobył Grand Prix

Zespół Józefinki ze Świecia nad Osą zdobył Grand Prix

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Łąkorzu gościł Festiwal Piosenki Patriotycznej. Impreza, która była czwartą z kolei, zgromadziła 9 zespołów śpiewaczych i jedną solistkę.

Organizatorami festiwalu byli: miejscowe Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, wójt biskupieckiej gminy, Biblioteka Publiczna w Łąkorzu i nowomiejskie starostwo.

Na scenie prezentowały się głównie zespoły seniorów, które przyjechały z Karbowa, Zbiczna, Lubawy, Kurzętnika, Rypina, Świecia nad Osą, Nowego Miasta oraz gospodarze. Solo zaśpiewała Julia Kozłowska, młoda wokalistka reprezentująca Brzozie w powiecie brodnickim.

Prowadzeniem imprezy zajmowała się Małgorzata Szustak, przewodnicząca łąkorskiego KGW. Każdy wykonawca, zgodnie z regulaminem, przedstawiał 2 utwory o tematyce patriotycznej i żołnierskiej.

Jurorzy pod przewodnictwem Sylwii Pisarskiej, nauczycielki muzyki i osoby związanej z ruchem śpiewaczym, ustaliło że Grand Prix festiwalu otrzyma zespół Józefinki ze Świecia nad Osą. Pierwsze miejsce natomiast „wyśpiewał” zespół Anibabki z Kurzętnika pod batutą Anny Lewickiej, drugie Byle-Babki z Łąkorza z szefową Elżbietą Czaplińską, a trzecie zespół Serenada z Karbowa z dyrygentką Mariolą Seliwiorstow.

Oprócz wspomnianych zespołów z powiatu nowomiejskiego — Anibabek i Byle-Babek, na festiwalu wystąpił chór Dysonans z nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod batutą Marka Piątkowskiego.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a zwycięzcy puchary. Nie obyło się bez wspólnego poczęstunku, który przygotowały panie z KGW.
ul

PODCZAS WRĘCZENIA NAGRÓD I PAMIĄTKOWYCH STATUETEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages