Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wystawa w Muzeum Lokalnym, którą warto obejrzeć

2017-11-28 21:08:14 (ost. akt: 2017-11-29 00:02:55)
Kustosz Jan Ostrowski wręcza podziękowania za pomoc w tworzeniu wystawy

Kustosz Jan Ostrowski wręcza podziękowania za pomoc w tworzeniu wystawy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wystawę zatytułowaną „Historia na przełomie XIX i XX wieku” otwarto w łąkorskim Muzeum Lokalnym. Ekspozycja zorganizowana przez Jana Ostrowskiego, kustosza placówki, wywołała duże zainteresowanie i nie wszyscy pomieścili się w muzealnej izbie.

Obecna wystawa zawiera przedmioty, dokumenty oraz fotografie z czasów końca XIX wieku i pierwszego dwudziestolecia wieku XX. Sporo eksponatów dotyczy wojska.
Są to menażki i manierki, które miały na wyposażeniu wojska zaborców, ale najciekawszymi są nożyce do przecinania zasieków z drutów kolczastych. Na wystawie są również fotografie wojskowe i przedmioty codziennego użytku z przełomu wieków, a nawet stary jupiter z grudziądzkiego teatru.
Na otwarcie przybyło wielu miłośników historii, a wśród nich Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy, był także sołtys wsi — Stanisław Jędrzejewski. Wszyscy wysłuchali montażu historycznego w wykonaniu uczniów szkoły w Łąkorzu pod kierunkiem Aliny Martko. W klimat wystawy wpisał się także występ zespołu grającego na instrumentach dętych, który zorganizował Antoni Bałaszewicz z Lipinek. Właśnie pan Antoni odczytał wszystkim okazjonalny wiersz poświęcony muzealnemu wydarzeniu.
Wystawa czynna będzie przez najbliższe dwa miesiące. Kto chciałby zwiedzić muzeum może kontaktować się z kustoszem Janem Ostrowskim pod numerem 509 980 320. ulPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages