Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wsparli bezdomne zwierzaki przed świętami

2017-12-20 17:28:28 (ost. akt: 2017-12-20 17:33:16)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Zbiórki dla schronisk inicjowane są w szkołach, placówkach kultury i innych organizacjach. W akcje takie angażują się również harcerze. W Przypadku powiatu nowomiejskiego zebrana karma trafia do schronisk w Brodnicy, Iławie, a także do przytuliska w Lidzbarku Welskim. Ostatnio karmę zbierano w Biskupcu.

W czasie kiermaszu świątecznego w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu Pomorskim już drugi raz zbieraliśmy karmę i koce dla schroniska dla zwierząt w Iławie— mówi Ewa Adamczak, dyrektorka goku.

Pomysłodawcą akcji był w ubiegłym roku jedenastoletni Wiktor Karbowski z Biskupca. W tym roku Wiktor również pamiętał o zwierzakach ze schroniska, tym razem w zbiórce pomagała mu koleżanka Natalia Nowakowska. Towarzyszyły im dwa pieski Nela i Sonia. Uzbierane dary odwieźli do schroniska OTOZ Animals w Iławie. Teraz przed zimą jest to bardzo ważna pomoc ale pamiętajmy, że najważniejsze dla podopiecznych schroniska jest znalezienie własnego domu. Wizyta w schronisku poruszy każde wrażliwe serce, dlatego Wiktor dwa lata temu przygarnął pieska ze schroniska.
Gratulujemy inicjatywy...

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages