Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uroczyście przekazano nowe auta służbowe dla nowomiejskich policjantów

2018-01-05 11:57:30 (ost. akt: 2018-01-05 18:26:55)
Flota pojazdów nowomiejskiej policji zwiększyła się o trzy samochody służbowe

Flota pojazdów nowomiejskiej policji zwiększyła się o trzy samochody służbowe

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci dysponują teraz flotą 21 pojazdów. Są to samochody służbowe i dwa motocykle. W tej liczbie są trzy nowe pojazdy, które teraz uroczyście przekazano do użytku. Są to oznakowane: opel mokka i astra oraz vw bus-transporter z przedziałem do przewozu zatrzymanych.

Samochody, jak się dowiedzieliśmy będą wykorzystywane przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządowe powiatu nowomiejskiego oraz Komendę Główną Policji.

Obecny na spotkaniu insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie mówił że, jednostka w Nowym Mieście dysponuje „najmłodszym” taborem pojazdów w regionie.

Jest to m.in. rezultat pomocy finansowej, którą mundurowi otrzymują od nowomiejskich samorządów na zakup pojazdów.

Właśnie najnowszy zakup dwóch radiowozów (opla mokki i opla astry) był możliwy dzięki wsparciu finansowemu wszystkich samorządów powiatu nowomiejskiego. Te dwa oznakowane radiowozy kosztowały ponad 154 tysiące złotych. Połowę tej sumy zapłaciły samorządy, drugą, taką samą część pieniędzy przekazała Komenda Główna Policji. Volkswagen T6 został zakupiony w ramach zakupów centralnych policji — informuje mł. asp. Ludmiła Mroczkowska, rzecznik komendanta powiatowego.

Insp. Jacek Drozdowski, komendant powiatowy policji, podczas uroczystości złożył na ręce wszystkich samorządowców podziękowania za udzielone wsparcie finansowe, bez którego zakup aut byłby niemożliwy.

Świadczy to nie tylko o bardzo dobrze układającej się współpracy samorządów z miejscową Policją, ale jest to także wyraz dbałości władz o bezpieczeństwo lokalnej społeczności — dodał komendant Drozdowski

Kluczyki do samochodów przekazano policjantom, którzy będą jeździć za kierownicą nowych radiowozów. Pojazdy poświęcił poświęcił proboszcz ks. Zbigniew Markowski, kapelan nowomiejskich policjantów.
Stanisław R. Ulatowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages