Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Spotkanie z pisarką w bibliotece SP w Biskupcu

2018-03-06 16:29:39 (ost. akt: 2018-03-06 16:34:59)
W szkolnej bibliotece w Biskupcu gościła pisarka Anna Balińska z Iławy

W szkolnej bibliotece w Biskupcu gościła pisarka Anna Balińska z Iławy

Autor zdjęcia: Magdalena Gortatowska

W dniu 20 lutego br. W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu odbyło się spotkanie z pisarką z Iławy - panią Anną Balińską.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania była opiekunka biblioteki szkolnej- p. Justyna Roznowska. W spotkaniu wzięły udział osoby dorosłe z naszego regionu. Młoda pisarka opowiedziała słuchaczom o początkach swojej twórczości i osobach, które miały wpływ na jej pisarstwo m in. o polonistce z liceum, która powiedziała jej kiedyś, iż pewnego dnia chciałaby zjawi się u niej z jej książką po autograf; o swoich pomysłach na bohaterów oraz tematy powieści. Okazuje się, że w jej przypadku czas, w którym postanowiła napisać swoją pierwszą powieść miały warunki pogodowe. Z powodu silnego mrozu oraz dość obfitych opadów śniegu nie mogła dojechać na studia i niejako z nudów zaczęła pisać swoją pierwszą powieść „Pod pelargoniowym balkonem’’. W tej powieści pisarka wraz z bohaterami podróżuje po znanych miejscach w Iławie. Jedna z uczestniczek spotkania - p. Ania Arentewicz z wielkim sentymentem wspomniała lokomotywę stojącą w pobliżu Dworca Kolejowego w Iławie, a która odgrywa znaczną rolę w powieści młodej pisarki. Prócz swych własnych wywodów p. A. Balińska odpowiadała też na liczne pytania zadawane przez słuchaczy. Do tej pory pisarka wydała dwie powieści. Drugą jest powieść pt. „Szczęście od jutra”. Jak to w życiu bywa tak i początki jej twórczości były trudne. Napisana powieść dość długo leżała w „szufladzie”, gdyż pisarka nie wierzyła we własne możliwości. Dopiero za namową znajomych i męża wysłała ją do kilku wydawnictw. Jej twórczością zainteresowało się wydawnictwo „Białe Pióro”, które wydało obie jej powieści. Pisarka ma już w zanadrzu pomysł na nową powieść, co bardzo ucieszyło uczestników spotkania. Spotkaniu towarzyszyła wystawa „Pisarze Warmii i Mazur” mająca na celu przybliżenie mieszkańcom naszych regionalnych twórców.

Zofia Jośko SP Biskupiec
W szkolnej bibliotece w Biskupcu gościła pisarka Anna Balińska z Iławy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages