Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie Polowe w firmie „Ziemar”

2018-06-14 11:21:35 (ost. akt: 2018-06-14 11:23:59)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na terenie Przedsiębiorstwa Rolnego "Ziemar" w Szwarcenowie odbyło się spotkanie studyjne w Centrum Kompetencji BASF. Przybyli liczni rolnicy, studenci i uczniowie szkół rolniczych.

Przygotowania do zorganizowania Centrum Kompetencji BASF w Szwarcenowie rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Zbigniew Ziejewski, prezes przedsiębiorstwa Ziemar, mówi że na poletkach doświadczalnych posiano zboża, ale jak dodaje prezes Ziejewski, w przyszłym sezonie na poletkach znajdą się rzepaki, łubiny oraz zboża.
Chcemy współpracować z profesorami i studentami z olszyńskiego UWM i uczniami ZSZ w Kurzętniku. Postęp biologiczny, który wprowadzamy, będzie kształtowany tutaj, w Szwarcenowie, wraz z firmą BASF. Dołożymy wszelkich starań, by rolnicy otrzymali dobrane odmiany z najlepszym potencjałem plonotwórczym i chorobotwórczym. Na tym będziemy się skupiać — powiedział na spotkaniu Zbigniew Ziejewski.
Informacji, które przekazali na poletkach doświadczalnych zaproszeni eksperci, wysłuchali liczni rolnicy, olsztyńscy studenci i uczniowie ZSZ w Kurzętniku. Organizatorzy spotkania liczą, że doświadczenia polowej imprezy rolnicy „przeniosą” na swoje pola, a młodzież ubogaci swoją wiedzę nowymi wiadomościami przekazanymi przez specjalistów.
„Spotkanie Polowe” było okazją do zapoznania się z ofertą maszyn i sprzętu rolniczego, czynne były również inne stoiska podmiotów związanych z rolnictwem. — Swój udział zaznaczyli nowomiejscy pszczelarze, którzy właśnie w nadchodzący weekend obchodzą 50-lecie istnienia swojego koła — dodał Zbigniew Ziejewski. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages