Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Echa festynu rodzinnego "Spotkanie z Bożym Miłosierdziem" w Ostrowitem

2018-06-27 10:44:44 (ost. akt: 2018-06-27 11:04:58)
Na szkolnej scenie podczas festynu

Na szkolnej scenie podczas festynu

Autor zdjęcia: SP Ostrowite

W Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się Festyn Rodzinny z Bożym Miłosierdziem. W związku z nadchodzącą – 100 rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości, hasło przewodnie brzmiało – „W bieli i czerwieni".

Dyrekcja wspólnie z Radą Rodziców, nauczycielami, pracownikami obsługi, uczniami oraz rodzicami przygotowała mnóstwo atrakcji.

Pierwszym punktem imprezy były występy artystyczne dzieci z klas O – IV, które zaśpiewały piosenki o rodzinie i przyjaźni. Najmłodsi zaprezentowali również dwa układy taneczne, które nagrodzono gromkimi brawami. Następnie wystąpili uczniowie klas starszych nawiązując w tekstach utworów do historii sprzed 100 lat. Zaśpiewano również piosenkę religijną, która dedykowano ks. Michałowi Napierała z okazji 18 rocznicy święceń kapłańskich. Na scenie pojawił się również Zespół Wokalny z GOK w Biskupcu, prezentując swoje umiejętności w wokalne.

Podczas festynu odbyło się kilka konkursów i turniejów.
Były to :
- Konkurs plastyczny na plakaty i hasła o tematyce antyalkoholowej i antynarkotykowej
- Gra planszowa – plenerowa, w której rywalizowały 2 drużyny popisując się wiedzą historyczną nawiązująca do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj
- Konkurs na danie patriotyczne
- Turniej szachowy
- Turniej piłki nożnej
Wszyscy laureaci konkursów i turniejów zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami bądź medalami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kulinarne, gdzie można było skosztować pysznych ciast, zapiekanek, kiełbasek, gofrów itp. W Sali gimnastycznej prowadzono zajęcia z robotyki, które były doskonałym połączeniem zabawy i nauki. W tym roku ponownie odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z Olsztyna, tworząc ciekawe fryzury dla chętnych osób.

Na placu zabaw gościła „Astrobaza” – Dzieci i dorośli mogli brać czynny udział w kosmicznych zabawach. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia prawdziwego teleskopu, dzięki któremu można było obserwować z bliska słońce.

Swoje umiejętności zaprezentowali również strażacy z OSP w Biskupcu, którzy chętnie udostępnili swój wóz strażacki dla dzieci i sprawili im wielką radość zabierając na przejażdżkę. Strażacy korzystając z pięknej pogody mogli pozwolić sobie na polanie odważnych ochotników wodą z węża strażackiego. Było dużo pisku, ale i moc radości.

Festyn zgromadził większą część społeczności lokalnej. Całe rodziny aktywnie i wspólnie spędziły czas, który był przeznaczony właśnie dla nich. Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować udanego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję że zobaczymy się na kolejnym festynie.

SP Ostrowite
Na szkolnej scenie podczas festynu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stańczyk #2527122 | 95.49.*.* 27 cze 2018 22:25

  Piosenki religijne z samej swojej natury dedykowane są Bogu, a nie jakiemuś księdzu Napierała. No, chyba że ktoś nie odróżnia księdza Napierała od Boga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zulu #2527020 | 83.6.*.* 27 cze 2018 19:37

  To jak wygląda to upersonifikowane "boże miłosierdzie" a jak smakuje "danie patriotyczne"-chyba czernina, bo z krwi. Co za bzdury! Amen

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages