Turniej siatkówki plażowej w Osetnie

2018-08-03 11:55:09(ost. akt: 2018-08-03 11:57:05)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Aż 30 drużyn przystąpiło do rozgrywek VI Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej nad Jeziorem Osetno. Na imprezie panowała atmosfera letniego pikniku.
W turnieju, w kategorii open, występowały drużyny dwuosobowe i czteroosobowe, natomiast w kategorii old boy's grały drużyny dwuosobowe składające się z uczestników powyżej 45 roku życia. Mecze trwały około 20 minut.

W kategorii open pierwsze miejsce zajęli Łukasz Kalinowski i Łukasz Detmer. Na drugim miejscu sklasyfikowano Andrzeja Manko i Bartosza Łukasiaka, a trzecie miejsce wywalczyli Dariusz Paszkowski i Piotr Szempliński. W kategorii old boy's były dwie drużyny. Najlepiej zagrali Kazimierz Grünberg i Mariusz Jakubowski przed Andrzejem Olęckim i Kamilem Deliga.

W kategorii drużyn 4 - osobowych najlepszym był team Natalia Bulik, Dominik Wasiołek, Hubert Badowski i Piotr Puciński. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Mordawski, Monika Mordawska, Agata Nadzieja i Hubert Lubański, a trzecie Weronika Lesińska, Artur Słupski, Kamil Jabłoński i Jacek Wierzbowski.
Dodatkowo kibice głosowali na najlepiej grających zawodników. Najlepszym w kategorii old boy's został Kazimierz Grünberg z Osetna, zaś najlepszym juniorem był Daniel Zdunek z Osetna. Obaj otrzymali nagrodę i dyplom.

Cenną nagrodę — rower górski dostał najlepszy gracz meczu finałowego, a był to Łukasz Kalinowski. Podobną nagrodę — rower miejski otrzymała Natalia Bulik, najlepsza zawodniczka finału turnieju drużyn czteroosobowych.

Uczestnicy naszego turnieju byli z różnych miejscowości. Wymienię tu graczy z: Płocka, Elbląga, Piły, Grudziądza, Ostródy, Nowego Miasta, Lubawy, Iławy, Susza, Brodnicy, Zbiczna, Łąkorza i Osetna — powiedział Kazimierz Grünberg z grona organizatorów imprezy.