Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wieści ze szkoły w Biskupcu

2018-10-01 19:03:24 (ost. akt: 2018-10-01 19:13:34)
Podczas wspólnych zajęć młodzieży z Biskupca i z Niemiec

Podczas wspólnych zajęć młodzieży z Biskupca i z Niemiec

Autor zdjęcia: Grażyna Wasiak

W Szkole Podstawowej w Biskupcu pojawili się goście. Byli policjanci, którzy mówili o bezpieczeństwie. Ale pojawili się też goście szczególni - rówieśnicy z Niemiec.

* Miesiąc wrzesień to czas powrotu dzieci do szkół. Jest to również czas, w którym dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz inne instytucje przypominają i uczulają dzieci szkolne na ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w innych sytuacjach. Szczególnie ważne jest to u pierwszoklasistów, ponieważ dziecko kończące siedem lat za zgodą rodzica może już samodzielnie pokonywać tę drogę. Właśnie pierwszaków z naszej szkoły tj. SP w Biskupcu odwiedzili policjanci: dzielnicowy z Biskupca Piotr Lesiński oraz Andrzej Szymański- dzielnicowy pracujący w terenie by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się: na jezdni i podczas przechodzenia przez nią, w autokarze oraz podczas przyjazdu z rodzicami do szkoły. Poruszyli oni też problem bezpieczeństwa dzieci podczas pobytu w szkole. Uczulili je na właściwe zachowanie się podczas przerw oraz w czasie poruszania się po korytarzach i schodach. Poruszyli też inny ważny problem, a mianowicie właściwe zachowanie się podczas spotkania z osobą nieznajomą próbującą zawrzeć z dzieckiem znajomość. Przypomnieli oni dzieciom o noszeniu odblasków-nie tylko przy tornistrach, ponieważ właściwa widoczność osoby poruszającej się po drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym zmniejsza groźbę wypadku. Cieszy więc fakt, iż przemysłowcy szyjący odzież czy np. plecaki mają na uwadze ten problem ozdabiając często np. wierzchnią odzież naszywkami odblaskowymi. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali też na początku roku szkolnego opaski odblaskowe od PZU. Ufamy, iż wszystkie te akcenty przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa dziecka na drodze.* Nasza szkoła tj. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu wraz z Zespołem Szkół w Bielicach w dniach: 9-14 IX 2018 r. gościły uczniów wraz z opiekunami ze szkoły w Wardenburgu w ramach wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą partnerską. W naszej szkole przebywało pięć uczennic, które znalazły gościnę w domu uczennic klas ósmych: Julki Narewskiej i Oliwii Cwyl -Piotrowice oraz Anastazji Dobies, Patrycji Wróblewskiej i Aleksandry Golańskiej -Biskupiec. W trakcie pobytu grupy niemieckiej uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne, zawrzeć nowe przyjaźnie oraz zapoznać gości z realiami naszego życia, zarówno szkolnego jak i codziennego. Podczas tygodniowej gościny uczennice z Niemiec wraz ze swymi polskimi koleżankami i opiekunami wzięły udział w zajęciach sportowych, teatralnych i artystycznych, efektem czego są wspólnie wykonane plakaty wiszące na korytarzu obu szkół.Podpatrywały też jak wygląda nauka w polskiej szkole poprzez uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych. Wspólnie wyjeżdżali też na wycieczki do Iławy i Malborka.Dnia 22.IX.2018r.dziesięcioro uczniów (po pięć z naszej szkoły i gimnazjum) wraz z opiekunami i realizatorami całego projektu: Grażyną i Robertem Wasiak pojechali z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły. Planowany program ich wizyty również przedstawia się imponująco.

Zofia Jośko SP Biskupiec

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages