Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w szkole w Biskupcu

2018-10-12 15:54:39 (ost. akt: 2018-10-12 16:00:22)
Zasłuchani uczniowie ze szkoły w Biskupcu

Zasłuchani uczniowie ze szkoły w Biskupcu

Autor zdjęcia: B. Serwińska

W Szkole Podstawowej w Biskupcu odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 roku przez Polską Izbę Książki.

W piątek, 28 września, w bibliotece naszej szkoły Dzień Głośnego Czytania dla uczniów klas O – III przygotowały: Justyna Roznowska – nauczycielka biblioteki oraz Barbara Serwińska – wychowawczyni klasy III wraz z uczniami.

Nie od dziś wiadomo, że głośne czytanie ćwiczy bardzo ważną funkcję poznawczą – uwagę, budzi zainteresowanie, uczy koncentracji, jest treningiem pamięci oraz okazją do rozwoju mowy. Wspólne czytanie pomaga w budowaniu systemu wartości oraz więzi, pomaga w rozumienia otaczającego nas świata oraz kształtuje nawyk samego czytania.

W tym roku do akcji dołączyła się sieć sklepów Biedronka - pomysłodawca projektu pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, która dostarczyła do szkół książki „Gang Słodziaków”, maskotki, albumy oraz naklejki motywacyjne.
Do głośnego czytania organizatorki zaprosiły członków Klubu Seniora „Radość”.

Z zaproszenia skorzystała pani Gabriela Dembińska, która wraz z paniami: A. Skuzjus – wicedyrektor, E. Neumann – Bernaciak – pedagog, organizatorkami i wychowawcami klas czytały fragmenty książek: „Bajki babci Celiny” Ireny Landau oraz „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej. Uczniowie klasy III przygotowali natomiast fragmenty książki „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak, które czytali swym młodszym kolegom z klas O – II.

Fragmenty o zagubionym kapeluszu Pani Wrony wzbudziły chyba zainteresowanie młodszych uczniów, gdyż z biblioteki wyszli z wypożyczonymi książkami, by poznać historię bohaterów.
W rolę Myszki Agaty z książki „Gang Słodziaków” bezpretensjonalnie wcieliła się p. Aleksandra Urban, która swoją interpretacją doprowadziła słuchaczy do salw śmiechu. Opowiadanie o zagubionym pierścionku Agaty było okazją do rozmowy o odwadze, jaką trzeba się wykazać, by przyznać się do błędu. Natomiast wędrówka Jeżyka Jerzego potwierdziła odwieczną prawdę, iż „wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”. Zachęcamy do przeczytania książki „Gang Słodziaków”, która znajduję się w bibliotece szkolnej.

Najmłodszymi czytającymi, którzy wykazali się wielką odwagą, umiejętnością czytania i interpretacji byli: Jakub Beszczyński z klasy „ II a” oraz Filip Glinka z oddziału przedszkolnego „O a”, którzy czytali fragmenty książki „Gang Słodziaków”.
Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą do szkoły Słodziaki oraz inne maskotki, które towarzyszyły im w trakcie słuchania, by umilić chwilę spędzoną z książką. Na koniec spotkania uczestnicy zmierzyli się z wierszykami z książki: „Wierszyki na gibkie języki”
i choć to zadanie było nie lada wyzwaniem, to dzieci z tej próby wyszły zwycięsko. Kontynuacją obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania będzie konkurs Pięknego Czytania, do którego dzieci przygotowują się poprzez codzienne czytanie i zbieranie naklejek motywacyjnych.
Zofia Jośko SP Biskupiec
Zasłuchani uczniowie ze szkoły w Biskupcu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages