Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

XVIII Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Biskupcu

2018-10-19 17:52:44 (ost. akt: 2018-10-19 17:56:02)
Podczas obchodów Dnia Papieskiego w Biskupcu

Podczas obchodów Dnia Papieskiego w Biskupcu

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

W przeddzień obchodów Dnia Papieskiego, który przypada w tym roku na dzień 14.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Biskupcu w dniu 09.10. 2018r. odbył się uroczysty apel upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II jako Papieża.

Rok ten upływa pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Montaż słowno-muzyczny był wyrazem podziwu i ogromnej wdzięczności naszemu rodakowi za jego posługę miłości Kościołowi i Rodzinie ludzkiej, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość oraz za to, że brał w obronę chorych, ubogich, kochał dzieci i młodzież i dla wszystkich pozostał prawdziwym Ojcem.

„Jan Paweł II zafascynował wszystkich swoją niezwykłą osobliwością. Każdy, kto się z nim spotkał, odczuwał promieniowanie Ojcostwa, świętości i samego Boga”-głosiły słowa montażu.

Uczniowie klas V - VIII swymi występami wyrazili wdzięczność Ojcu Świętemu za troskę, miłość, dobroć, prawdę i niezwykłą osobliwość, którą każdy odczuwał po spotkaniu z Nim. Osoby te odczuwały promieniowanie Ojcostwa, świętości i samego Boga. Wypowiedzi uczniów przeplatane były pieśniami ulubionymi przez Papieża m in: „Barkę”— którą Papież nadzwyczaj ukochał.
Tego dnia nagrodzono osoby, które wzięły udział we wcześniej ogłoszonych konkursach: plastycznym i recytatorskim. W klasach O-III nagrody uzyskali: Natalia Jarzembowska, Julian Bartkowski, Weronika Cwyl oraz wyróżnienie- Lena Dudek. W klasach IV-VI nagrodzeni zostali: Maciej Wilary, Agata Foj, Amelia Jarzembowska i Aleksander Bartkowski (wyróżnienie), zaś w klasach VII-VIII: Wiktoria Rosa, Oliwia Cwyl, Kinga Michalik i Amelia Nowacka (wyróżnienie).W konkursie recytatorskim (wiersze autorstwa Karola Wojtyły) nagrodzeni zostali uczniowie: Agata Bernaciak, Julia Gniuchowska i Oliwia Cwyl. Nagrodzone uczennice zarecytowały swoje wiersze przed rzeszą uczniów, a trzeba przyznać, iż był to wyczyn nie łatwy, gdyż twórczość Papieża jest twórczością dość trudną dla potencjalnego czytelnika.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali: ks. Krzysztof Stasal i Dorota Narewska. Pomocą służyli im: P. Zbonikowski (multimedia), J. Roznowska (scenografia) oraz K. Smolińska (pomoc w oprawie muzycznej).

Zofia Jośko SP Biskupiec
Podczas obchodów Dnia Papieskiego w Biskupcu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ratio #2606449 | 83.6.*.* 19 paź 2018 23:04

    Zabrakło rozprawki pt. " Kto jest twoim największym autorytetem i dlaczego właśnie Jan Paweł II? "

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages