Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pasowanie na ucznia w szkole w Biskupcu

2018-10-24 15:42:35 (ost. akt: 2018-10-24 15:46:41)
Bohaterowie uroczystości w szkole w Biskupcu

Bohaterowie uroczystości w szkole w Biskupcu

Autor zdjęcia: Anna Arentewicz

W dniu 17 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Biskupcu odbyło się Pasowanie na Uczniów dzieci z klas pierwszych.

Uroczystość tę wraz z pierwszakami zorganizowały wychowawczynie: Zofia Jośko i Aleksandra Urban. Piękną scenografię przygotowała p. Grażyna Wasiak – opiekunka Samorządu Szkolnego, zaś nagłośnieniem zajął się Marcin Nowacki – uczeń klasy VIII.

Uroczystość rozpoczęła Anastazja Dobies –przewodnicząca S U dając komendę do wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz zaśpiewania hymnu państwowego. Następnie Agata Bernaciak oraz Aleksander Bartkowski rozpoczęli scenariusz występu uczniów wprowadzając zebranych w realia szkolne związane z uroczystością.

W dalszej części dzieci z klas pierwszych przedstawiły swój program artystyczny przedstawiający ich życie w szkole, w klasie szkolnej oraz podczas różnych zajęć lekcyjnych. Wiersze i piosenki mówiły o zachowaniu w czasie spacerów i wycieczek edukacyjnych, zdobywania wiedzy o ojczyźnie, bezpieczeństwie, zachowaniu w klasie i poza nią. Zachęcały też do częstego używania trzech magicznych słów: „proszę, dziękuję, przepraszam” w różnych aspektach życia.

Na koniec dzieci poprosiły panią dyrektor, by oceniła ich przygotowanie do roli ucznia, na co uzyskały pozytywną opinię i zostały pasowane na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Potem to już były same przyjemności: od p. dyrektor i wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pierwszy dokument, czyli legitymację szkolną; od księdza, który poświęcił im plecaki – drobne pamiątki; od zerówki – zakładki; zaś od rodziców – kuferki z pomocami szkolnymi, które wykorzystają w klasach I-III. Tego dnia rodzice przygotowali im też wspólny, słodki poczęstunek na który zaprosili dyrekcję i księdza.

Zofia Jośko SP Biskupiec
Bohaterowie uroczystości w szkole w Biskupcu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages