Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dorzuć się do kapsuły czasu na 100 - lecie odzyskania niepodległości

2018-10-25 09:32:55 (ost. akt: 2018-10-25 09:45:31)

Autor zdjęcia: gmina Biskupiec

Na ciekawy sposób uczczenia doniosłej rocznicy wpadli mieszkańcy gminy Biskupiec.

W dniu 11 listopada, w trakcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Biskupcu zostanie zakopana Kapsuła Czasu. Z inicjatywą taką wystąpił wójt Arkadiusz Dobek. Kapsuła zostanie zakopana dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a dla potomnych władze gminy i społecznicy zostawią prośbę aby otworzyli ją dopiero w dwusetną rocznicę tego święta.

Nie wiemy jak będzie wyglądał świat za sto lat. Ale chcielibyśmy, aby ludzie żyjący w Biskupcu i gminie Biskupiec za sto lat wiedzieli, jak wyglądał nasz świat. Pewnie będą tego ciekawi tak jak my teraz interesujemy się dawną historią tego miejsca.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do udziału w przygotowaniu materiałów, które umieścimy w Kapsule Czasu. Prosimy o pomysły dotyczące tego, co miałoby się znaleźć w Kapsule. Poniżej spis materiałów, które już planujemy tam umieścić:
- Wieści Gminne, Wieści Historyczne
- Wydawnictwo o gminie
- Gazety codzienne
- Zdjęcia ulic
- Zdjęcia z drona
- Opis dzisiejszego Biskupca i gminy

Mimo rozwoju różnych technologii i szerokiego wyboru nowoczesnych nośników danych, nasze materiały umieścimy wyłącznie na papierze. Na papierze przetrwały informacje sprzed wieków i właściwie przechowywane przetrwają jeszcze długo. Natomiast kto dziś pamięta miękkie dyskietki 5 i 1/4", które 20 lat temu były w powszechnym użyciu albo kasety VHS. Papier w swej prostocie pozostaje wciąż najbardziej uniwersalny.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu do dnia 8 listopada.

Uroczyste zakopanie Kapsuły Czasu podczas Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Biskupcu w dniu 11 listopada 2018 roku.

Koordynatorzy akcji: Ewa Adamczak, Daniel Zdanowski, Aleksandra Gąsiorowska

opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages