Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Po ślubowaniu pierwszaków w szkole w Szwarcenowie

2018-11-08 16:40:12 (ost. akt: 2018-11-08 16:43:21)
Pierwszaki ze Szwarcenowa podczas występów

Pierwszaki ze Szwarcenowa podczas występów

Autor zdjęcia: SP Szwarcenowo

W Szkole Podstawowej w Szwarcenowie odbyła się uroczysta akademia z okazji pasowania uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości uczestniczyli: Pan wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, pani dyrektor gminnego przedszkola w Krotoszynach Pani Iwona Iglantowicz, przewodnicząca KGW z Wonny Pani Katarzyna Rutkowska, ksiądz Przemysław Bolewski jak również sołtysi Irena Klinicka i Zenon Jadanowski oraz rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Na początku uczniowie z klasy I przystąpili do występu, który tak skrupulatnie przygotowywali i trenowali już od miesiąca z panią wychowawczynią mgr Angeliką Dobek. Stronę muzyczną pomogła przygotować pani mgr Sylwia Pisarska zaś konferansjerką zajęli się uczniowie z VIII klasy oraz VII. Miło było słuchać wierszyków, piosenek w wykonaniu uczniów, które tak pięknie recytowali. Dzieci miały również możliwość zaprezentowania się grając na instrumentach perkusyjnych. Biorąc pod uwagę, że ten rok jest 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie w swoim przedstawieniu również zaprezentowali akcent patriotyczny.

Po uroczystej przysiędze, którą uczniowie złożyli a brzmiała ona następująco: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - i pasowaniu ich przez Panią dyrektor wielkim ołówkiem zostały dzieciom wręczone pamiątkowe kotyliony, książki, słodycze i drobne upominki. Po czym dzieci a tak naprawdę już uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią poszli posadzić pamiątkowe drzewko – kasztanowca, który co roku będzie im przypominał o tym ważnym wydarzeniu. Spotkanie zakończyło się przy torcie, cieście i kawie.

Angelika Dobek SP Szwarcenowo
Pierwszaki ze Szwarcenowa podczas występów

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages