Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

W Biskupcu Pomorskim był patriotyczny apel i zakopano Kapsułę Czasu, która ma być otwarta za sto lat

2018-11-11 18:17:17 (ost. akt: 2018-11-11 18:27:50)
Odsłonięcie tablicy, obok której umieszczono Kapsułę Czasu

Odsłonięcie tablicy, obok której umieszczono Kapsułę Czasu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Główne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w których wzięli udział mieszkańcy całej gminy odbyły się w samym Biskupcu Pomorskim. Świętowanie składało się z czterech części.

Uroczystości niepodległościowe w Biskupcu Pomorkim rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. Tomasza Gańko w kościele parafialnym pw. św. Jana Nepomucena.

Po zakończeniu części religijnej uformowała się kolumna uczestników uroczystości, prowadzona przez umundurowanych konnych ze stajni w Dębnie. Dalszą część świętowania kontynuowano na skwerze w centrum Biskupca pod historycznym pomnikiem.

U stóp obelisku złożono wieńce i wiązanki kwiatów od organizacji, szkół i samorządu. Głos zabierał Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy. Następnie wszyscy przemieścili się na plac obok Urzędu Gminy. Tam sfinalizowano ciekawy pomysł, by pod kamieniem z pamiątkową tablicą zakopać tzw. Kapsułę Czasu.

Wewnątrz pojemnika znalazły się materiały pisane i fotograficzne z aktualnymi informacjami nt. gminy, zakładów pracy, stowarzyszeń, a szczególnie szkół działających na biskupieckim terenie. Wśród materiałów znalazł się również aktualny egzemplarz „Gazety Nowomiejskiej”. Przy okazji redakcja gratuluje autorom pomysłu i dziękuje za umieszczony w kapsule akcent w postaci nowomiejskiego tygodnika.

Po krótkiej uroczystości związanej z kapsułą, już pod dachem Gminnego Ośrodka Kultury oraz na przyległym terenie, częstowano gości grochówką oraz ciastem i biesiadowano w rytmie patriotycznych melodii. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2624696 | 193.243.*.* 16 lis 2018 08:37

    Mój Boże czy w Biskupcu nie ma polonistów ? "prosi się" to wiadomo co, a poza tym tablica w kształcie Polski chyli się "ku upadkowi". Inicjatywa fajna ale gafy niesamowite.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages