Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Lekcja dziennikarstwa w szkole w Szwarcenowie

2018-11-26 17:02:10 (ost. akt: 2018-11-26 17:05:30)
Uczniowie w roli dziennikarzy

Uczniowie w roli dziennikarzy

Autor zdjęcia: SP Szwarcenowo

W związku z prowadzeniem w Zespole Szkolno Przedszkolny w Szwarcenowie wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, dnia 14 października 2-18 roku, uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w lekcji z dziennikarstwa.

Tego oto dnia, przybył do nas Pan Daniel Zdanowski, dziennikarz pracujący w portalu Internetowym „Nowe Miasto Dla Was”, który wprowadził nas w tajniki pracy dziennikarskiej. Dzieci miały możliwość, obejrzenia sprzętu towarzyszącego dziennikarzom w ich codziennym dniu pracy. Były to miedzy innymi: kamery, mikrofony używane w wewnątrz pomieszczeń, jak również te używane podczas nagrań na zewnątrz, jak to dzieci określiły ów mikrofon: „włochaty”, gimbal który umożliwia nagrywanie w poziomie, statyw, aparaty fotograficzne itp. Sami uczniowie mieli możliwość za pomocą gimbala i kamery poprowadzić nagranie swoich kolegów, jak również w grupkach 5 osobowych przeprowadzić wywiad z wybranymi przez siebie uczniami. W tym przypadku, uczniowie musieli wczuć się w rolę operatora kamery, dziennikarza jak również osoby zaproszonej do wywiadu. Sprawiło to im wiele radości i zabawy. Po przeprowadzeniu nagrań sami mogli obejrzeć się potem na krótkim filmiku. Lekcje przygotowała i zorganizowała pani Angelika Dobek nauczycielka klasy I.

SP Szwarcenowo
Uczniowie w roli dziennikarzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages