Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Pogrzeb proboszcza z Łąkorza w wigilijny poniedziałek

2018-12-22 13:10:14 (ost. akt: 2018-12-22 15:07:53)
Ks. Jacek Borkowski proboszczem parafii w Łąkorzu był od 2014 roku

Ks. Jacek Borkowski proboszczem parafii w Łąkorzu był od 2014 roku

Autor zdjęcia: Archiwum

W wigilijny poniedziałek pochowany będzie ks. Jacek Borkowski, duszpasterz z Łąkorza. Duchowny zmarł nagle w miniony czwartek.

Ks. Jacek Borkowski miał 44 lata i proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Łąkorzu, należącej do Dekanatu Kurzętnickiego, był od 2014 roku.

Zanim rozpoczął pracę duszpasterską w parafii łąkorskiej, posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu, a następnie w parafii katedralnej, również w Toruniu oraz w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Grudziądzu.

Pracując w Łąkorzu widać było zaangażowanie duchownego w lokalne inicjatywy. Odprawiał okazjonalne msze święte i uczestniczył w uroczystościach organizowanych przez miejscowe społeczne.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą, w niedzielę 23 grudnia o godzinie 19, w kościele parafialnym w Łąkorzu. Mszę św. pogrzebową sprawował będzie biskup senior Diecezji Toruńskiej — Andrzej Suski w wigilijny poniedziałek, w samo południe.
Duchowny odszedł nagle do wieczności. Znaleziono go martwego na plebanii. Parafia z niedowierzaniem przyjęła wiadomość o śmierci ks. Jacka i jest pogrążona w smutku.
red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages