Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Konkurs na niepodległościową kartkę świąteczną podsumowany

2018-12-26 19:02:30 (ost. akt: 2018-12-26 20:01:46)
Wręczanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu

Wręczanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W starej muzealnej chacie w Łąkorzu odbyło się podsumowanie konkursu na projekt kartki świątecznej, bożonarodzeniowej z elementem symboliki nawiązującej do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Do organizatora — Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu nadesłano ponad 50 prac z powiatów nowomiejskiego, działdowskiego, a nawet aż z Podlasia.

Prace oceniała komisja, w skład której wchodzili Jan Skuzjus, przewodniczący, Mirosława Bartkowska z łąkorskiego stowarzyszenia, Jan Ostrowski, kustosz Muzeum Lokalnego w Łąkorzu i Stanisław R. Ulatowski, reprezentujący „Gazetę Nowomiejską”, patrona medialnego.
Po wnikliwej ocenie nadesłanych projektów kartek, wyłoniono, zdaniem jurorów, najciekawsze prace.

Pierwsze miejsce przyznano Nikoli Wojciechowskiej z Łąkorza, drugie Antoniemu Rydel z Rumiana, a trzecie Zuzannie Kamińskiej, również z Rumiana. Ponadto komisja wyróżniła trzy projekty pocztówek. Ich autorami byli: Ivette Bendkowski z Radomna, Wiktor Zieliński z Rumiana i Wiktoria Moczadło z Radomna, która zdobyła wyróżnienie „Gazety Nowomiejskiej”.

Za pośrednictwem gazety chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz konkurs. Wszystkie prace były wykonane ze starannością i zawierały symbolikę patriotyczno-niepodległościową. Teraz projekty kartek wyeksponowane są w łąkorskim Muzeum Lokalnym, do zwiedzenia którego zapraszam — powiedział Jan Ostrowski, kustosz muzeum. gaja

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages