Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Pieczenie pierników w Wonnie

2018-12-30 13:43:17 (ost. akt: 2018-12-30 13:47:21)
Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy

Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy

Autor zdjęcia: SP Szwarcenowo

Chociaż jest już po świętach, otrzymaliśmy właśnie informację o pieczeniu przez uczniów ze szkoły w Szwarcenowie pierników w Wonnie. Prezentujemy ją poniżej.

Dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Szwarcenowie z klas I-III pojechały do świetlicy w Wonnie, aby upiec pierniki na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Na miejscu przywitała nas, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wonnie Pani Katarzyna Rutkowska, która wraz z wychowawczyniami witała z uśmiechem na twarzy wszystkie dzieci. Po przyjeździe dzieciom zostały omówione i przedstawione zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas wyrobu i wypieku pierników przez panią Angelikę Dobek wychowawczynię klasy I. Po tym wprowadzeniu dzieci mogły przystąpić do pracy.

Uczniowie sami wałkowali, wycinali różne figury z ciasta za pomocą foremek, które potem panie piekły a po wystudzeniu dzieci mogły pierniki ozdabiać. Dzieci podczas wypieku dowiedziały się również o pracy cukiernika. Podczas spotkania dzieci mogły sobie również utrwalić kolędy, które śpiewały wraz z paniami, jak też tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. Po wypieku i ozdobieniu pierników panie przygotowały dla dzieci frytki oraz soczki, które zasponsorowane zostały przez KGW w Wonnie.

Bardzo dziękujemy Pani przewodniczącej Katarzynie Rutkowskiej i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Wonnie za pomoc w organizacji tego spotkania. Wyjazd i zajęcia zorganizowała pani Angelika Dobek.

Angelika Dobek SP Szwarcenowo
Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages