Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników - wygrał Biskupiec

2019-03-19 12:15:42 (ost. akt: 2019-03-19 12:18:30)
Mistrzowie powiatu - przedstawiciele szkoły w Biskupcu

Mistrzowie powiatu - przedstawiciele szkoły w Biskupcu

Autor zdjęcia: Justyna Roznowska

Dnia 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu odbył się etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników. Koordynatorem konkursu była Justyna Roznowska – nauczycielka biblioteki.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII oraz ich rodziców. Jego głównym celem było upowszechnianie czytania książek, w tym głośnego rodzinnego czytania. Misją wydarzenia było promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

Celem etapu powiatowego było wyłonienie najlepszych czytelników w powiecie. Wcześniej w szkołach zostały przeprowadzone etapy szkolne, które wyłoniły zwycięzców. Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie: z klas I-IV: Natalia Jarzembowska (Ia), Julia Zgorzelak (III) i Kalina Jamroży (IV b), zaś w klasach V-VIII: Amelia Przykłota (VIa), Agata Bernaciak (Va) i Julia Nowacka (VIIa).

Do konkursu powiatowego zgłosiły się szkoły: SP im. Jana Pawła II w Łąkorzu, Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Zespół Szkół w Bielicach, SP im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach oraz nasza szkoła. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać wcześniej co najmniej 7 książek. Obowiązkową lekturą etapu powiatowego dla klas I-IV była książka J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zaś dla klas V-VIII: „Niesamowity dwór” Z. Nienackiego.

Tego dnia uczniowie pracowali w drużynach. Zadaniem każdej z nich było rozwiązanie testu. Pytania zawierały wiadomości z przeczytanych książek. Dane zawarte w testach zostały wprowadzone na stronę projektu przez komisję w składzie: Alina Pietryka – Gminna Biblioteka Publiczna w Biskupcu, Elżbieta Olszta - Biblioteka Publiczna w Jamielniku oraz Anna Kopaczewska – trenerka pisania. Niezależnie od wyników można powiedzieć, że każdy z uczestników jest zwycięzcą, ponieważ czas spędzony z książką, ich literackimi bohaterami oraz rodziną nigdy nie jest czasem straconym. Do kolejnego etapu przechodzą drużyny, które zdobyły co najmniej 120 pkt (do zdobycia było 150).

Mistrzami Powiatu w kategorii klas I – IV, została drużyna z naszej szkoły. Będzie reprezentowała powiat nowomiejski na etapie wojewódzkim już 28 marca w Olsztynie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zofia Jośko SP Biskupiec

WYNIKI KONKURSU
* klasy I-IV
1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu
2. Zespół Szkół im. Wladyslawa Jagiełły w Kurzetniku
3. Szkoła Podstawowa im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach
* klasy V - VIII
1. Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzetniku
2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu
W kategorii klas V-VIII nikt nie przechodzi do etapu wojewódzkiego, ponieważ warunkiem było zdobycie 120 pkt na 150.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. n-l #2700451 | 31.1.*.* 19 mar 2019 21:56

  Umieć rozbudzić zainteresowania czytelnicze w dzieciach- to jest teraz sztuka. Ukłony w stronę TYCH nauczycieli i rodziców:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dono #2700420 | 31.1.*.* 19 mar 2019 21:01

  Brawo dzieciaki! Gratuluję zapału i szczerego zainteresowania książką!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages