Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Akcja sadzenia lasu z udziałem uczniów z Lipinek i Łąkorza

2019-03-29 15:09:45 (ost. akt: 2019-03-29 15:15:05)
Wspólne zdjęcie było ukoronowaniem dobrze wykonanego zadania

Wspólne zdjęcie było ukoronowaniem dobrze wykonanego zadania

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniu 27.03.2019r. z okazji tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipinkach oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu, wzięli udział w akcji sadzenia młodych drzewek.

Jej celem było poszerzenie świadomości ekologicznej młodych przyrodników, uwrażliwienie na piękno natury, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę lasu.

Organizatorem akcji był Pan Kamil Gąsiorowski, leśniczy Leśnictwa Lipowa Góra. W sadzeniu udział wzięło 34 uczniów z obu szkół, pod opieką nauczycielek: Tatiany Jarzembowskiej, Anny Mrózek – Szczypior oraz Emilii Ołdak – Lewandowskiej.
Po krótkim instruktażu i pokazie sadzenia drzewek, uczniowie zostali dobrani w robocze pary. Pod kierunkiem leśniczego, wyposażeni w kostury i szpadle, posadzili kilkaset sadzonek sosny kontenerowej i lipy. Drzewa te w przyszłości zapewne posłużą zwierzynie leśnej przebywającej na terenie lasów, dostarczając im pożywienia i schronienia.

Praca nie była łatwa, ponieważ było bardzo dużo korzeni, ale wyjątkowo szybko obsadziliśmy przeznaczoną dla nas powierzchnię. Wspólne zdjęcie było ukoronowaniem dobrze wykonanego zadania. Kończąc spotkanie pan Kamil pochwalił uczestników za sumienność i pracowitość oraz zaprosił do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew za rok.

Pomimo ciężkiej pracy bawiliśmy się znakomicie. Wróciliśmy do szkoły z postanowieniem, że być może za kilkanaście lat odwiedzimy to miejsce, by posłuchać jak posadzony naszymi rękami las szumi…
A gdy już nie będzie nas, będzie rósł nasz las!

Emilia Ołdak - Lewandowska SP Łąkorz
Wspólne zdjęcie było ukoronowaniem dobrze wykonanego zadania

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages