Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Z ortografią za pan brat – Gminny Konkurs Ortograficzny w szkole w Biskupcu.

2019-05-16 16:50:59 (ost. akt: 2019-05-16 16:55:23)
Na pamiątkowym zdjęciu po zakończeniu konkursu

Na pamiątkowym zdjęciu po zakończeniu konkursu

Autor zdjęcia: Aleksandra Urban

Dnia 9 maja br. w naszej szkole tj. Szkole Podstawowej w Biskupcu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I – III z terenu gminy o puchar Wójta Gminy. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz pani z biblioteki.

Pomocą służyła im również p. G. Wasiak, która wykonała napis na tablicy informacyjnej. Pieniądze na puchar, nagrody oraz artykuły spożywcze panie uzyskały z Urzędu Gminy. W konkursie wzięli udziału uczniowie z: SP w Biskupcu, Zespołu Szkół w Bielicach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipinkach i Szwarcenowie, SP w Łąkorzu oraz w Ostrowitem, po jednym z każdej grupy wiekowej, wytypowanym w konkursie szkolnym. Łącznie do konkursu stanęło 15 uczniów (z Lipinek była tylko uczennica kl. III, a ze Szwarcenowa II i III).

Zadaniem uczniów było napisać dyktando oraz uzupełnić test, w którym znalazły się zadania, zagadki i krzyżówki z hasłami doskonalące znajomość ortografii. Za dyktando każdy uczeń mógł uzyskać 10 pkt., zaś w testach punktacja wzrastała wraz z ilością zadań dla danej grupy wiekowej. Ci, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w każdej klasie będą reprezentować swoją szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 22 maja w Gwiździnach.

Najlepiej poradzili sobie:
Kl. I – Aleksandra Zygmunt ( Biskupiec) i Lena Dembek ( Ostrowite);
Kl. II – Maja Maciejewska (Bielice) i Maria Gortatowska (Szwarcenowo);
Kl. III – Jakub Stefański (Łąkorz) i Marika Rutkowska (Lipinki).

I miejsce zajęła SP w Łąkorzu, a to oznacza, że w przyszłym roku szkolnym ona będzie organizatorem tego konkursu. Puchar Wójta Gminy przedstawicielce tej szkoły – Kamili Piekło wręczyła wicedyrektor Alicja Skuzjus. Zdodywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Zofia Jośko SP Biskupiec
Na pamiątkowym zdjęciu po zakończeniu konkursu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages