Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Śpiewem uczczono pamięć Anny Grzywacz, założycielki łąkorskiego zespołu Byle-Babki

2019-06-10 11:39:25 (ost. akt: 2019-06-10 11:48:17)
Szefowie zespołów po odebraniu statuetek i pamiątek festiwalowych

Szefowie zespołów po odebraniu statuetek i pamiątek festiwalowych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Łąkorz gościł kolejny Przegląd Zespołów „Początek Lata” . Impreza poświęcona pamięci Anny Grzywacz odbyła się po raz jedenasty.

Spotkanie zespołów śpiewaczych rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym. Po jej zakończeniu w prezbiterium gotyckiej świątyni prezentowały się poszczególne grupy śpiewacze.

Na początek wystąpiły Byle-Babki z Łąkorza, zespół związany ze Stowarzyszeniem Koło Gospodyń Wiejskich, które rokrocznie organizuje ten mały festiwal. Następnie zaśpiewał zespół Wszyscy Razem z Brzozia, po nich Wrzosy z Lubawy i Karbowianie z podbrodnickiego Karbowa.

Dalej prezentowały się zespoły: Złoty Wiek z Gruty, Sami Swoi z Tylic, Wrzosy z Rypina, Rakowianki z Rakowic, Serenada z Karbowa, Ani-Babki z Kurzętnika i Duet Eden z Grębocina.

Wśród oficjalnych osób, które przybyły na przegląd znalazł się Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski, Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec, a także Kazimierz Zalewski, przewodniczący rady biskupieckiej gminy. Był także Jan Ostrowski, prezes miejscowego stowarzyszenia i kustosz Muzeum Lokalnego. Konferansjerkę prowadziła Elżbieta Czplińska z KGW, natomiast rolę gospodarza spotkania pełniła Małgorzata Szustak, szefowa KGW w Łąkorzu. ul

Zespół Byle-Babki z Łąkorza, który co roku organizuje przegląd
Fot. Arkadiusz DobekPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages