Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Na obozie w Gaju wypoczywają harcerze i młodzi strażacy

2019-08-14 14:26:54 (ost. akt: 2019-08-14 14:51:07)
Podczas wieczornego apelu na obozie harcersko - strażackim w Gaju koło Łąkorza

Podczas wieczornego apelu na obozie harcersko - strażackim w Gaju koło Łąkorza

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na harcerskiej bazie obozowej w Gaju koło Łąkorza wypoczywają i szkolą się zuchy, harcerze i instruktorzy. Towarzyszą im członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Do 16 sierpnia jedenastodniowy obóz organizuje Hufiec ZHP im. Bohaterów Września 1939 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Odbywa się on pod hasłem “Przyszłość jest dziś”.

— Mamy 160 uczestników obozu z powiatów nowomiejskiego i brodnickiego oraz Pruszcza Gdańskiego. W tym jest 45 młodych strażaków z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gmin: Nowe Miasto, Kurzętnik i Biskupiec — informuje podharcmistrz Zbigniew Kremski, komendant obozu.

Pod namiotami, nad jeziorem Dębno, zuchy, harcerze i wędrownicy pracują w trzech podobozach. W programie znalazła się: pionierka i Robinsonada, festiwal piosenki, plenerowe kino, podchody czy gry terenowe. Były zajęcia plastyczne, z topografii oraz sportowe. Zorganizowano wspólne ogniska i świeczkowiska, apele, warty i służby w kuchni.

Zajęcia typowo strażackie dla uczestników obozu przygotowali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Krotoszynach, Nielbarku i Bratianie oraz strażacy zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawksim.

Grupa harcerzy uczestniczyła w otwarciu ronda „Bohaterów Zadwórza 1920" w Toruniu. Zaś we wtorek obozowicze pojechali na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Uczestników obozu odwiedzali też goście, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia oraz lokalni samorządowcy i przedstawiciele nowomiejskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Obóz kończy się w najbliższy piątek.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages