Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Setne urodziny zacnej seniorki z Łąkorza

2019-08-14 17:16:12 (ost. akt: 2019-08-14 17:27:14)
Wśród składających życzenia stulatce byli druhowie z miejscowej OSP

Wśród składających życzenia stulatce byli druhowie z miejscowej OSP

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Stulecie urodzin obchodzi dzisiaj [14 sierpnia] Kunegunda Turulska z Łąkorza. Wiekowy jubileusz był okazją do rodzinnego spotkania i wizyty u seniorki wielu gości.

Pani Kunegunda od najmłodszych lat jest mieszkanką Łąkorza. Tu chodziła do szkoły i była przyjęta do pierwszej komunii. Tu również poznała swojego męża Antoniego, wraz z którym prowadziła gospodarstwo rolne.

Małżonkowie wspólnie wychowali dwóch synów i córkę. Pani Kunegunda Turulska doczekała sześciorga wnuków oraz jedenaściorga prawnuków. Obecnie zamieszkuje w Łąkorzu wraz z synem Edwardem i synową Lidią.

Uroczystości urodzinowe solenizantki rozpoczęła msza święta w łąkorskim kościele parafialnym, którą odprawił ks. Wojciech Badach. Proboszcz odczytał gratulacje i życzenia przesłane przez biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. W świątyni swoje życzenia złożył Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec ze współpracownikami, a także Andrzei Ochlak, starosta nowomiejski w towarzystwie Jerzego Czaplińskiego, wicestarosty. Serdeczności przekazali również przedstawiciele miejscowej straży, koła gospodyń i stowarzyszeń parafialnych.

Potem już w gronie rodzinnym składano dalsze życzenia, a na osłodę tego szczególnego dnia wjechały ogromne jubileuszowe torty, którymi wszystkich podzielono.
Do wszystkich życzeń i gratulacji dołącza się również zespół redakcyjny „Gazety Nowomiejskiej”.
ul
PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE PO UROCZYSTEJ MSZY ŚWIĘTEJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages