Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Rolnicy gminy Biskupiec podziękowali za plony

2019-09-02 11:11:48 (ost. akt: 2019-09-02 11:48:00)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Społeczność gminy Biskupiec zebrała się na obchodach święta plonów.

Tradycyjnie dożynki gminno - parafialne odbyły się w Biskupcu. Na początku uroczystości przemarsz prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Iławy wyruszył spod urzędu gminy do kościoła parafialnego pw. św. Jana Nepomucena. W orszaku udział wzięli przedstawiciele trzynastu wsi z wieńcami, oficjalni goście oraz mieszkańcy. Nie zabrakło również parady ciągników, w której pojechało czternastu gospodarzy z różnych miejscowości, a rok produkcji traktorów rozciągał się od 1953 do 2017 roku.

W kościele dożynkowy chleb na ręce ks. Tomasza Gańko złożył Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec w asyście starostów dożynkowych: Małgorzaty Grzywacz z Rywałdzika i Tomasza Dembka z Krotoszyn. Po dożynkowej mszy św., gdzie wierni dziękowali za plony, parada ruszyła w stronę biskupieckiego amfiteatru.

Na miejscu nie zabrakło oficjalnych gości. Pojawili się m.in. Bernadetta Hordejuk, Stanisław Gorczyca i Jolanta Szulc - radni sejmiku wojewódzkiego. Obecni byli także Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno i Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski, a także liczni przedstawiciele sołectw i organizacji społecznych z terenu gminy.

Na scenie wójt Arkadiusz Dobek wraz z Kazimierzem Zalewskim, przewodniczącym rady gminy wręczyli odznaczenia, puchary i wyróżnienia. Odznaki resortowe zasłużonych dla rolnictwa otrzymali: Barbara Tęgowska z mężem Edmundem z Mierzyna, Marcin Lesiński z żoną Justyną z Osówka i Zbigniew Kraskowski z Sumina. Wyróżnienia wójta za wzorowe gospodarstwo rolne otrzymali: Alicja i Dawid Zawadzcy z Łąkorza, Aneta i Adam Zapolscy z Bielic, Justyna i Zbigniew Mróz z Rywałdzika, Agnieszka i Janusz Chrząstek z Czachówek, Justyna i Marian Czapińscy z Łąkorza, Arleta i Krzysztof Marszałkowscy z Osetna, Joanna i Michał Ostrowscy z Ostrowitego, Anna i Marek Foj z Piotrowic, Danuta i Kazimierz Grzegorczyk ze Słupnicy, Joanna i Krzysztof Neumann z Wielkiej Tymawy oraz Teresa i Stanisław Tasarz z Wonny. Gratulacje za tytuł mistrzów Agroligi 2019 w województwie warmińsko - mazurskim trafiły do Doroty i Karola Kania ze Szwarcenowa.

Następnie wręczono nagrody za wieńce i ozdoby dożynkowe. W komisji oceniającej ogromny trud mieszkańców udział wzięli Jolanta Szulc, Tomasz Rafalski, dyrektor nowomiejskiego Powiatowego Urzędu Pracy, Anna Piątek, kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Marcin Zalewski, dziennikarz "Gazety Nowomiejskiej". W konkursie ozdób pierwsze miejsce zajęło Szwarcenowo przed Fitowem i Wonną. W konkursie wieńców po wielu latach zajmowania drugiego miejsca zwyciężyła Wonna. Druga była Słupnica, a trzecie Babalice - Sędzice. Wyróżniono także traktorzystów biorących udział w efektownej paradzie.

Po części oficjalnej zaczęła się zabawa. Wystąpiły tancerki z Olsztyna, Karolina Kondeja, grupy Iness, Power Play i Defis. Do tego nie zabrakło stoisk, rozrywek dla dzieci i smacznego jedzenia. Organizatorzy szacują, że udział w dożynkach wzięło około czterech tysięcy osób.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2785402 | 83.28.*.* 2 wrz 2019 22:12

    Znam te Panie z Wonny i wielki szacunek dla nich bo jestem mieszkanką i wiem ile dni zbierały się kobietki żeby robić te cudo bardzo wam gratuluję i pozdrawiam tak trzymajcie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages