Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Znalezisko sprzed tysięcy lat

2019-09-30 09:59:21 (ost. akt: 2019-09-30 10:17:40)
Znalezisko w Łąkorzu

Znalezisko w Łąkorzu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Ślad przeszłości na naszych ziemiach, został odkryty w Łąkorzu. Znalezisko będzie można zobaczyć w muzeum w Ostródzie.

Działając od kilku lat w grupie poszukiwaczy, Leszek Plitt członek miejscowego Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa wraz kolegami, dokonali niesamowitego odkrycia. Na wytypowanym przez nich obszarze, odnaleźli dowody na wędrówki kupców sprzed tysięcy lat.

Do odkrycia przedmiotu doszło w miejscowości Łąkorz, w powiecie nowomiejskim. Całość poszukiwań poprzedzona była uzyskaniem stosownych pozwoleń. Poszukiwacze szukając dowodów świadczących o wędrówkach ludzi z tych terenów, z wykorzystaniem wykrywacza natknęli się na przedmiot metalu kolorowego. Sonda urządzenia dawała wyraźny sygnał co ostatecznie okazało się patyną a dokładniej był to grot. Trafnie wytypowany do poszukiwań obszar natychmiast został zabezpieczony a znalezisko trafiło do muzeum w Ostródzie. Po dokładnym ustaleniu daty pochodzenia przedmiotu oraz stosownej konserwacji -grot pozostanie w ostródzkim muzeum.

Odkrycie w Łąkorzu wzbogaci historię miejscowości o kolejne wydarzenie a także na stałe zagości w muzeach i kronikach regionu. Po odkryciach monet rzymskich, stajemy przed historią epoki brązu. Jest to nadzieja na kolejne dowody ciekawej przeszłości do których, dzięki pasji i zaangażowania poszukiwaczy, z pewnością z czasem dotrzemy.

opr. ALPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages