Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kameralny finał Plebiscytu „Super Sołtys '2020”

2020-05-28 13:06:57 (ost. akt: 2020-05-30 11:23:47)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider oraz szef samorządu wiejskiego. Zakończyła się kolejna edycja naszej gazetowej akcji. Znamy Super Sołtysa 2020 roku „Gazety Olsztyńskiej”.

Miała być gala na Zamku w Olsztynie, uroczyste wręczenie statuetek i podziękowanie za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Sytuacja epidemiczna pokrzyżowała plany i uroczyste wręczenie certyfikatów odbywa się na kameralnych spotkaniach w urzędach gmin.

Dzisiaj (28 maja) w gabinecie Arkadiusza Dobka, wójta Gminy Biskupiec odbyło się pierwsze z takich spotkań. W głosowaniu sms-owym tytuł „Brązowego Sołtysa” zdobył Daniel Zdanowski, sołtys Łąkorza w gminie Biskupiec. Certyfikat i upominek laureatowi wręczył Stanisław R. Ulatowski, redaktor naczelny „Gazety Nowomiejskiej” w towarzystwie wójta Arkadiusza Dobka, który pogratulował Danielowi Zdanowskiemu zdobycia tak wysokiej lokaty w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej”.

Tu trzeba nadmienić, że najwięcej sms-ów i tytuł Super Sołtysa 2020 roku w powiecie nowomiejskim zdobył Damian Marszelewski, sołtys wsi Tylice w gminie Nowe Miasto. Drugie miejsce zajął Ryszard Pruchniewski, sołtys wsi Lekarty w gminie Nowe Miasto.

Wręczenie głównej statuetki Super Sołtysa 2020 roku i”Srebrnego Sołtysa” odbędzie się w gabinecie Tomasza Waruszewskiego, wójta Gminy Nowe Miasto, w środę 3 czerwca.

Serdecznie gratulujemy finałowej trójce Super Sołtysów naszego powiatu, a wszystkim gospodarzom wsi życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Tytuł Super Sołtysa województwa warmińsko - mazurskiego oraz powiatu nowomiejskiego otrzymała Maria Nadolska, sołtys Boleszyna w gminie Grodziczno. red

Wójt Arkadiusz Dobek gratuluje Danielowi Zdanowskiemu


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. danny #2932819 | 77.87.*.* 12 cze 2020 16:55

    Super inicjatywa

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages