Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Wianki uplecione z ziół i polnych kwiatów są najpiękniejsze

2020-06-15 11:21:56 (ost. akt: 2020-06-15 11:25:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Warsztaty uplatania wianków zorganizowano z inicjatywy Jana Ostrowskiego, kustosza Muzeum Lokalnego w Łąkorzu. Z zaproszenia skorzystało kilkanaście osób z powiatów nowomiejskiego i brodnickiego, a także turyści przebywający na Pojezierzu Brodnickim.

Temat uplatania kwiatowych wianków jest obecnie na czasie, bowiem przed nami Noc Świętojańska i wianki na głowach dziewcząt i te na wodzie, będą pełniły rolę główną.
— Tak doprawdy, to wianki towarzyszą nam przez całe życie, zarówno w chwilach radosnych, jak i smutnych. Najpiękniejsze wianki są jednak uplecione z ziół i polnych kwiatów — opowiada Jan Ostrowski.

Na warsztaty zorganizowane w Łąkorzu przybyło kilkanaście osób. Pomoc instruktorską w uplataniu wianków zapewniała Jagoda Sulkowska z Wardęgowa, której towarzyszyła Zuzanna Chodak, również mieszkanka Wardęgowa. Kolorytu całemu spotkaniu, które odbywało się na zapleczu starej muzealnej chaty, dodawał występ muzykującej rodziny — Antoniego Bałaszewicza z Lipinek i Szymona Lengi oraz małej Zuzi z Mikołajek.
Jak się okazało wszystkie kompozycje z kwiatów, ziół i zbóż były udane, co najlepiej było widocznie, kiedy same autorki je przymierzyły.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages